KROK 5: Čerpání

Jakmile máme odsouhlaseny všechny dokumenty z předchozích kroků, potkáváme se na podpis žádosti o čerpání.pero

Musíme k tomuto účelu mít už předem odsouhlasenou kupní smlouvu, pojištění, účet o úschově a na něm převedené vlastní zdroje (část kupní ceny, kterou hradí klient).

razítkoPo podpise těchto listin obdrží kupující od banky zástavní smlouvy, které musí společně s prodávajícími podepsat na podatelně katastru nemovitostí – vklad návrhu na zástavní právo ve prospěch banky, poplatek na KN je 1.000 Kč.

Po potvrzení tohoto zavkladování na podatelně katastru klienti musí doručit toto na banku, která na základě tohoto dokumentu načerpá peníze z úvěru na účet o úschově, poplatek bance je 1.500 Kč.

Klientům běží ochranná lhůta na převod nového majitele nemovitosti. Jakmile je v katastru nemovitost převedena na nového majitele, peníze z účtu o úschově se uvolňují na účet prodávajícího, případně na účet banky, která měla nemovitost v zástavě před prodejem. Dnes z tohoto účtu odchází i daň z převodu nemovitosti na příslušný finanční úřad na základě daňového přiznání k tomuto vypracovaného.

Náš klient se stává novým majitelem nemovitosti, má nastavené inkasní splátky z účtu. S nájemním bytem je konec a bydlí ve svém.

Jsme i nadále k dispozici na telefonu i k případné konzultaci, nebo pro pomoc přátelům a známým.