KROK 2: Analýza

Analýza + plán investičního záměru

 

Na této schůzce se s klientem seznámíme a bavíme se o účelu.

Tedy jakou ckalkulajdahce klient nemovitost, nebo její rekonstrukci, jak ji chce financovat a jak mu my můžeme pomoci. V této fázi je důležité, aby bankéř rozpoznal všechny požadavky klienta a zohlednil je při nastavení celé konstrukce, vypočetl měsíční splátky a zohlednil klientovu finanční stránku.

První důležitý fakt pro nastavení úrokové sazby jsou následující fakta:

  • Celkový investiční záměr (kupní cena)
  • Vlastní prostředky klienta
  • Možnosti mimořádných vkladů, splátek
  • Účel nemovitosti – bydlení, pronájem
  • Požadovaná výše úvěru (pokud klient nemá zatím nemovitost, tak jsme schopní klientovi vypočítat maximální možný úvěrový rámec)

S klientem je nutné projít celý průběh splácení, mimořádné splátky, fixace úrokových sazeb, možnosti vyvázání z hypotéky, poplatky spojené se zřízením úvěru, ocenění rizik (odhad).

Nastavuje se délka splatnosti v závislosti na věku a možnostech klienta.

Rozkryjeme taktiky a různé postupy, které každý klient potřebuje nastavit přímo na míru.

Počítáme přeplatek, nebo nákladovost a nasloucháme představy klienta tak, abychom dokázali opravdu zodpovědně rozvrhnout celý průběh.

Veškeré dotazy a nejasnosti, které klientovi nastanou odpovídáme a jsme mu na telefonu i emailu stejně jako jeho právník, nebo lékař.

Z této schůzky si klient odnáší seznam podkladů, které má doložit a už ví, jestli je hypotéka reálná, scoring u většiny klientů děláme přímo na první schůzce NA POČKÁNÍ.